שאלות ותשובות בנושא נדל”ן

מהו נדל”ן?

נדל”ן הוא כינוי לענף ולמקצוע של קנייה, מכירה, השכרה וניהול קרקעות.

ענף הנדל”ן הוא שוק תחרותי מאוד עם שחקנים רבים ושונים. השחקנים הנפוצים ביותר הם ברוקרים למגורים, ברוקרים מסחריים וסוכנים.

סוכני נדל”ן הם בעלי מקצוע מורשים המייצגים קונים ומוכרים ברכישה או מכירה של נכס מקרקעין. הם יכולים לעזור לך למצוא את הבית הבא שלך על ידי מתן רשימה של נכסים זמינים או שהם יכולים לעזור לך למכור את הבית הנוכחי שלך על ידי מתן ייעוץ לגבי אפשרויות תמחור ומעבר.

איך מתחיל יזם נדל”ן?

יזם נדל”ן מתחיל בזיהוי צורך בשוק ואז מגיע עם פתרון לבעיה זו.

זה נקרא תהליך של מחקר שוק. היזם ילמד את המגמות הנוכחיות בענף הנדל”ן, יערוך מחקר על פרויקטים דומים, ולאחר מכן יעלה רעיון לפרויקט משלו.

לאחר שיעלו רעיון, הם יתחילו לחפש קרקע לקנייה או השכרה שמתאימה לפרויקט שלהם. אם הם ימצאו חלקת אדמה מתאימה, הם ייצרו תוכנית מפורטת של איך יראה הפרויקט וכיצד הוא יפותח. הם גם יצטרכו לקבל את כל ההרשאות הנדרשות מהרשויות הרלוונטיות לפני תחילת עבודות הבנייה באתר.

איך להצליח בתיווך נדל”ן?

נדל”ן הוא אפשרות קריירה משתלמת. אבל לא קל להצליח בתחום. יש כמה דברים שאתה צריך לזכור אם אתה רוצה להצליח בתיווך נדל”ן.

1) מחקר: מחקר הוא עמוד השדרה של כל עסק, במיוחד כשמדובר בנדל”ן. תצטרך לעשות את המחקר שלך לפני שתשקיע כסף או זמן בתעשייה זו.

2) נטוורקינג: אנשים מצליחים ברשת, וכך גם אתם צריכים לעשות. בין אם זה מקוון או לא מקוון, רשת היא המפתח להצלחה בתעשייה זו. תצטרכו לבנות את הרשת שלכם ולוודא שתחזקו אותה גם על בסיס קבוע.

3) הדרכה: השקעת זמן וכסף בהדרכה חיונית להשגת הצלחה בתחום זה. ודא שאתה משקיע מספיק זמן וכסף באימון עצמך כדי שתוכל להצליח גם בטווח הארוך!

איך פותחים חברת נדל”ן?

אם אתה יזם פעם ראשונה ומעוניין להקים חברת נדל”ן משלך, עליך לזכור את הנקודות הבאות.

– אתה צריך להיות בעל ידע טוב על ענף הנדל”ן.

– אמור להיות לך מספיק הון לפתיחת החברה.

– אתה צריך למצוא מיקום מתאים למשרד שלך.

– עליך למצוא עורך דין אמין שיוכל לסייע לך בעניינים משפטיים הקשורים לעסק שלך.

– צור אתר עבור החברה שלך וודא שהוא מעוצב היטב ואטרקטיבי.

– צור נוכחות מקוונת בפלטפורמות מדיה חברתית כמו פייסבוק, טוויטר, לינקדאין וכו’.

איך להיות סוכן נדל”ן?

הצעד הראשון הוא למצוא סוכן נדל”ן שאתה יכול לעבוד איתו. זה יכול להיות מתווך, סוכן פרטי או סוכנות. תצטרך למצוא מישהו שיוכל לתת לך את העצה הטובה ביותר עבור הצרכים והמטרות האישיות שלך.

השלב הבא הוא לקבל רישיון. על מנת למכור נדל”ן ברוב המדינות, אתה צריך להיות בעל רישיון המצריך הכשרה מסוימת ומעבר בחינה. ישנן דרכים רבות שבהן אתה יכול לקבל את הרישיון שלך, אז אל תדאג אם זה נראה כמו מכשול גדול מדי בהתחלה!

ברגע שיש לך את הרישיון שלך, התחל לחפש נכסים! הדרך הטובה ביותר לעשות זאת היא באמצעות מנוע חיפוש מקוון כגון Zillow או Redfin. אתרים אלו מאפשרים לך לראות את כל הרישומים באזור שלך ולספק מידע מפורט על כל נכס כולל תמונות והערכות מחירים.

האם יש בישראל בועת נדל”ן?

ישראל ידועה בשיעור גבוה של בעלות על בתים. מכיוון שצפיפות האוכלוסין היא מהנמוכות בעולם, אין זה מפתיע שלישראל יש את אחד משיעורי הבעלות על דירות מהגבוהים בעולם.

גם בתים בישראל יקרים מאוד, עם מחיר חציוני של 285,000 דולר. זה יקר פי שניים מבתים בקנדה ופי ארבעה מהבתים ביפן.

ממשלת ישראל ניסתה לבלום מגמה זו על ידי הכנסת מיסים חדשים על רכישת דירות ומשכנתאות. המטרה היא למנוע מאנשים לקנות יותר ממה שהם יכולים להרשות לעצמם ולצנן את הביקוש לדיור.

יש הסבורים כי בישראל מתבשלת בועת נדל”ן בגלל המחירים הגבוהים והמסים החדשים על רכישת דיור. אחרים מאמינים שזה לא ישפיע על אנשים שכבר קנו בית או על אלה שמתכננים לקנות אחד בקרוב, כי הם פשוט ימתינו עד שהמחירים ירדו לפני שהם יבצעו את הרכישה.

היכן כדאי להשקיע בנדל”ן בישראל?

ישנם גורמים רבים שיכולים להשפיע על ההשקעה. מיקומו ומצבו של הנכס הם שני גורמים מרכזיים שיש לקחת בחשבון.

ישראל היא מדינה ללא מוצא עם אוכלוסייה של 9 מיליון תושבים לפי מפקדי 2021. יש לה שטח של 22,145 קמ”ר ואזור זמן אחד, שעון תקן ישראלי (IST).

המקומות הטובים ביותר להשקעה בנדל”ן בישראל הם תל אביב וירושלים. שניהם אזורי מטרופולין מרכזיים עם צפיפות אוכלוסין גבוהה.

מהו נדל”ן ללא הון עצמי?

נדל”ן הוא ענף גדול ששווה מיליארדי דולרים. זו תעשייה שפורחת על ההון העצמי בנכס. ערך הנכס עולה ויורד בהתאם לגורמים הכלכליים כמו אינפלציה ודפלציה, שיעורי ריבית והיצע וביקוש.

מה היה קורה אם לא היה הון עצמי? המשמעות היא שאנשים לא יוכלו ללוות כסף מבנקים כדי לקנות בתים או להשקיע בנדל”ן. זה עלול להוביל לכך שהרבה אנשים יהיו חסרי בית מכיוון שהם לא יכלו להרשות לעצמם לשכור או לקנות בית.

מהו נדל”ן ללא תיווך?

נדל”ן הוא תעשייה של 300 מיליארד דולר והיא צומחת. לפי מועצת הנדל”ן, ישנם יותר מ-1.8 מיליון סוכני נדל”ן בארה”ב. רוב הסוכנים הללו הם קבלנים עצמאיים, ורק כ-5% עובדים בחברת תיווך.

המתווכים הראשונים עסקו בשידוך בין קונים למוכרים, אך כיום הברוקרים הרחיבו את תפקידם לכלול כל דבר, החל ממציאת משכנתאות ועד ניהול נכסים להשכרה. תיווך גם הרחיבו את ההיצע שלהם לכלול שירותים כגון ביטוח רכוש וניהול נכסים.

נדל”ן ללא תיווך הוא בלתי אפשרי מכיוון שהם מספקים שירותים שהם חלק בלתי נפרד מהצמיחה והצלחת הענף.

מהו פחת על מקרקעין?

פחת הוא תהליך של הפחתת ערך הנכס, בדרך כלל לאורך זמן. בעולם הנדל”ן הכוונה לירידת ערך של נכס עקב בלאי.

ניתן לחשב פחת על מגוון נכסים שונים כולל רהיטים, מכוניות ומבנים. צורת הפחת הנפוצה ביותר למקרקעין נקראת פחת בקו ישר. זה מחושב על ידי חלוקת בסיס העלות בתוחלת החיים השימושית שלו.

דילוג לתוכן